معرفی بهترین سایت های کلود ماینینگ یا استخراج ابری

بهترین سایت کلود ماینینگ کدام است؟

1398/01/05

کلود ماینینگ یا استخراج ابری فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال به شکل اجاره قدرت پردازش دستگاه‌های ماینینگ یا ماینر است.

همانطور که قبلا در این مقاله اشاره شد، در این نوع سرویس کاربر درگیر مسائل و هزینه های جانبی استخراج نمی‌شود و تنها به اندازه قدرت پردازشی که معمولا بین یک تا پنج سال کرایه کرده است، انتظار استخراج ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را دارد.

در اینجا قصد داریم به معرفی برخی از سایت های کلود ماینینگ یا استخراج ابری بپردازیم. در ادامه به برخی از نکات امنیتی اشاره خواهیم کرد که بهتر است در نظر داشته باشید و در انتها در مورد ارزش سرمایه گذاری در این نوع سایت ها، صحبت خواهیم کرد.

معرفی سایتهای های کلود ماینینگ خارجی

Hashflare (هش فلر)

از دیگر سایت های کلود ماینیگ میتوان به Hasflare اشاره کرد.این سایت از سال 2015 شروع به فروش پلن‌های خود کرده است و توانسته طبق ادعای خود سایت، به بیش از 2 ملیون نفر خدمات ماینینگ بدهد.

سایت Hashflare در گذشته پلنهای استخراج Bitcoin,Litcoin,Dash و Zcash ارائه می‌داده و درحال حاضر پلنهای مربوط به استخراج اتریوم را با قیمت 1.4 دلار به ازای هر 100Kh/s طی قراردادی یک ساله به فروش می‌رساند.

Hashing24 (هشینگ 24)

این سایت ایرلندی از سال 2012 با فروش پلن‌های بیت کوین کار خود را آغاز کرد. سابقه‌ی طولانی و فروش پلنهای با قیمت مناسب، از مزایای این سایت کلود ماینینگ می‌باشد.هر چند هزینه‌های مضاعفی جهت حفظ و نگهداری ماینرها، دریافت میکند.

در حال حاضر این سایت، پلنی برای فروش هیچ یک از رمز ارزها ندارد. ولی میتوان از آن به عنوان یکی از بهترین سایت‌های کلود ماینینگ نام برد.

Genesis Mining (جنسیس ماینینگ)

این سایت که یکی از سایت‌های کلود ماینینگ یا استخراج ابری است، از سال 2013 در ایسلند آغاز به کار کرده و توانسته مشتریان زیادی در سرتاسر جهان جذب کند.

در گذشته استخراج بیت کوین در سایت Genesis Mining (جنسیس ماینینگ) جزو پلن‌های پیشنهادی این سایت بود.بعد از کاهش قیمت بیت‌کوین، این سایت از فروش پلنهای بیت‌کوین منصرف شد و در حال حاضر به فروش پلنهای استخراج رمز ارز Dash می پردازد. این رمز ارز از الگوریتم X11 پشتیبانی میکند و پلن 5GH/s را به قیمت 65 دلار (هزینه تمام شده) به فروش می‌رساند. مقایسه قدرت ماینینگ در رمز ارزهای متفاوت صحیح نیست، چرا که یک پلن 5GH/s در الگوریتم X11 از یک پلن 100GH/s در الگوریتم SHA-256 هزینه‌ی بیشتری برای سایت کلود ماینینگ و همچنین قیمت و سود پلن بالاتری برای مشتری دارد.

سایت کلود ماینینگ ایرانی

Norobit (نوروبیت)

در ایران نوروبیت به عنوان اولین سایت کلود ماینینگ ایرانی، از اواخر سال 97 شروع به کار کرده است و دلیل این تاخیر، به رسمیت نشناختن استخراج ارزهای دیجیتال در ایران بود که در سال 97 از سمت شورای عالی فضای مجازی به عنوان یک صنعت پذیرفته شد.

نوروبیت در حال حاضر پلنهای استخراج بیت کوین را ارائه میدهد.قیمت پلن هایی که در بازه یک تا دو ساله به فروش می‌رسند در قسمت تعرفه ها مشخص شده است.

از مزیتهای خرید از سایت‌های کلود ماینیگ یا استخراج ابری در ایران، می‌توان به خرید پلنها از طریق درگاه پرداخت و نمایش میزان ماین به صورت لحظه‌ای و عدم نگرانی بابت بستن حسابهای کاربران ایرانی، به خاطر شرایط تحریم اشاره کرد.

نوروبیت یکی از سرویس‌های شرکت گستره نگار اطلس، در زمینه استخراج ابری می‌باشد و موفق به کسب نماد اعتماد از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شده است.

تصویری از داشبورد نوروبیت
داشبورد نوروبیت

نکات امنیتی در سایت‌های استخراج ابری

با توجه به حضور سایت‌های چینی در عرصه کلود ماینینگ و ارائه پلنهای ارزان قیمت، رعایت برخی از نکات سبب جلوگیری از ضررهای احتمالی خواهد شد.

قبل از خرید از این سایتها، حتما از صحت آدرس ذکر شده در سایت کلود ماینینگ مطمئن شوید.برخی سایتهای استخراج ابری که در چین فعالیت میکنند، حتی یک دستگاه ماینر ندارند و بعد از جمع آوری پول از کاربران ناپدید میشوند!

در صورت خرید از سایت‌های کلود ماینینگ معتبر خارجی، از VPN استفاده کنید تا دیگر نگران بسته شدن حساب خود نباشید.

در هنگام خرید پلن‌ها و پرداخت صورت حساب از طریق درگاه ویزا کارت یا مستر کارت، از کارت معتبر استفاده کنید. اهمیت این موضوع در خرید پلن‌های بعدی بیشتر احساس میشود.در صورت نامعتبر بودن پرداخت یا پرداخت با آی پی ایران، ممکن است بقیه حساب‌های خریداری شده نیز به حالت تعلیق درآیند.

سرمایه گذاری در سایت‌های کلود ماینینگ

قیمت گذاری پلن‌ها در سایت های کلود ماینینگ، معمولا به گونه‌ای انجام میشود که هر دو طرف خدمات دهنده و کاربر به سود قابل توجهی دست پیدا کنند.زمانی که قیمت رمز ارزی در کف خود قرار دارد و استخراج آن به صرفه نباشد، سایت استخراج ابری از فروش پلن در مورد رمز ارز اشاره شده، خودداری می‌کند.

نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که سود حاصل از استخراج، چه به صورت کلود ماینینگ و چه به صورت راه‌اندازی فارم، به شدت متاثر از قیمت رمز ارز و سختی شبکه می‌باشد.سختی شبکه در مقدار ماین روزانه هر رمز ارزی تاثیر گذار است.در ایران، فاکتور دیگری که باید لحاظ شود، ارزش پول ملی یا قیمت دلار به ریال است که در تخمین سود نقش بسزایی دارد.

در مورد سایت‌های استخراج ابری خارجی، میتوان با محاسبه قیمت رمز ارز و مقدار استخراج روزانه، سود حاصل را برآورد کرد. به دلیل اینکه میزان ماین روزانه در سایتهای کلود ماینینگ مشخص نیست، نمیتوان تخمین دقیقی از میزان سود بدست آمده داشت.

در سایت کلود ماینینگ نوروبیت ، میتوانید با مراجعه به این قسمت از سود لحظه‌ای پلنها مطلع شوید.

توجه کنید سود برآورد شده، چه در سایت های کلود ماینینگ ایرانی و چه در سایت‌های کلود ماینینگ خارجی متاثر از قیمت ارز دیجیتال و سختی شبکه می‌باشد که فاکتور اول یعنی قیمت رمز ارز تاثیر مستقیم در سود نهایی دارد و فاکتور دوم یعنی سختی شبکه رابطه عکس در سودآوری پلن خریداری شده دارد، به این معنی که هر چه سختی شبکه کمتر باشد میزان ماین و در نتیجه سود نهایی افزایش خواهد یافت و هر چه سختی شبکه بیشتر باشد، میزان ماین کمتر و در نتیجه سود احتمالی کمتر خواهد شد.

یکی از دلایل اصلی سرمایه گذاری ایرانیان در رمز ارزها، حفظ ارزش پول در مقابل نوسانات ارزی است. ولی در هر صورت تمامی فاکتورهای ذکر شده به شبکه جهانی رمز ارز و قیمت آن بستگی دارد.